Avoin Paja Inspis on matalan kynnyksen mielekkään tekemisen keskus, jossa on mahdollisuus

  • kokeilla ja harjaannuttaa kädentaitoja mielenkiinnonkohteiden mukaisesti
  • osallistua hyvinvointia ja arjen kansalaistaitoja vahvistavaan päivä- ja ryhmätoimintaan
  • viettää aikaa ja osallistua tarjolla olevaan toimintaan voimavarojen mukaan
  • tutustua muihin ihmisiin

Pajatoiminnan mahdollisuudet:

  • askartelu
  • puutyö
  • tekstiilityö- ja erikoistekniikat
  • kulttuuri- ja taidetoiminta

Ryhmiin, retkiin ja materiaaleihin voi liittyä pieniä omavastuuosuuksia, joista ilmoitetaan erikseen. Hyödynnämme kierrätysmateriaaleja, jotka ovat osallistujille ilmaisia. Lisätiedot ryhmistä ja pajatoiminnasta: katso liitteet sivun alaosassa tai Avoin Paja Inspiksen Facebookista.

Kenelle?

Toiminta on suunnattu henkilöille, jotka haluavat mielekästä toimintaa päiviin ja vahvistusta ja tukea arjenhallintaan. Toiminta perustuu vapaaehtoisuuteen ja pajatoimintaan osallistuminen on maksutonta.

Miten mukaan?

Et tarvitse lähetettä toimintaan osallistuaksesi. Voit tulla tutustumaan avoimelle infokierroksellemme keskiviikkoisin kello 13 tai sovi henkilökohtainen tapaaminen puhelimitse/sähköpostilla.

Yhteystiedot:
Sumeliuksenkatu 18 A, kerroksessa -1, 33100 Tampere (Tullintorin ostoskeskuksen ja yliopiston välissä).

Vastaava ohjaaja
Raina Jokinen,
050 408 7025 (WhatsApp) / raina.jokinen@muotiala.fi

Ohjaajat
Mirka Vuorensivu
, 050 575 3619 (WhatsApp) / mirka.vuorensivu@muotiala.fi
Pentti Mettinen, 050 309 7120 / pentti.mettinen@muotiala.fi
Juha Hannukainen, 050 351 6886 / juha.hannukainen@muotiala.fi
Sirpa Valolahti, 050 597 1155 /sirpa.valolahti@muotiala.fi
Aino Jokiaho, 050 590 4392 /aino.jokiaho@muotiala.fi

 


Liitteet